plen

Sportowy Klub Forum w Parku Skaryszewskim

Gdy ciepło nadal nam dopisywało wybraliśmy się z wycieczką Klubu Forum do Parku Skaryszewskiego, który pełen jest rozmaitych atrakcji. Zaczęliśmy wycieczkę od spaceru połączonego z poznawaniem wszystkich ukrytych tam dobrodziejstw.

Po zapoznaniu się z topografią terenu i znalezieniu odpowiedniego miejsca rozpoczęliśmy grę w bule. W telegraficznym skrócie gra polega na tym aby z wyrysowanego na ziemi kręgu rzucić metalowe kule (bule) możliwie jak najbliżej malutkiej, drewnianej kulki, zwanej jakże zabawnie - świnką. Gra pochodzi z Francji i ma tam wielu miłośników. W Polsce zaś, jeszcze mało znana, nazywana jest często petanką. Z uwagi na fakt, iż wszyscy gracze byli początkujący uznaliśmy jednogłośnie, że nie ma żadnych przegranych, tam gdzie jest śmiech i dobra zabawa.

Największą zaś frajdę sprawiła nam wycieczka po Jeziorku Kamionkowskim, zwłaszcza że niektórzy z nas sterowali łódką pierwszy raz w życiu! Każdy oczywiście przywdział kolorowy kapok. Zabawa była przednia i wycieczka wodna uszła nam na sucho.

Klub Forum zakończyliśmy ogrzewając się herbatą w jednej z parkowych kawiarni w plenerze.

 

12

 

 

 

3

 

4